Szybkie pożyczki online

   Żyjemy w dobie internetu, wielu z nas nie wyobraża sobie codzienności bez komputera i sieci. W dzisiejszych czasach przez Internet możemy zrobić prawie wszystko. Żyjemy zakupami online, portalami społecznościowymi,  bankowością internetową itp. itd. Internet jest bardzo pomocny w wielu dziedzinach życiowych.

   Internetowe bankowe konto osobiste, nie jest w dzisiejszych czasach już takim wielkim tematem tabu, nie znanym nie zaufanym itp. Coraz więcej ludzi decyduje się na konta online, przede wszystkim z wygody, z korzystnych warunków użytkowania i z postępu nowoczesności. Coraz częściej słyszy się także o kredytach przez Internet.

   Z telewizji czy z bilbordów krzyczy do nas hasło: pożyczki online, od ręki itp. Czy rzeczywiście takie pożyczki są od ręki, w kilka minut? I czy jest to takie opłacalne i dobre? Zdania są mocno podzielone, a i ostrożność powinna być mocniej wysunięta w przypadku takich ogłoszeń. W dobie kryzysu wiele osób ma ochotę skorzystać z tak ( wydawałoby się) prostej i atrakcyjnej oferty, jak tanie kredyty online. Najczęściej widujemy oferty tego typu od firm poza bankowych. Trzeba solidnie się zastanowić, dlaczego banki potrzebują wielu dni i formalności na przygotowanie oferty kredytowej, sprawdzenie wielu istotnych formalności, a tutaj mamy możliwość natychmiastowej pożyczki, bez wychodzenia z domu. Czy to bezpieczne? Otóż nie jest tak kolorowo jakby się zdawało.

   Nie można umowy kredytowej zawrzeć wirtualnie i zdalnie, owszem wniosek kredytowy może być złożony online, jednak umowa musi zostać odesłana przez pocztę lub kuriera. Jeśli nie posiadamy certyfikatu podpisu elektronicznego, z góry wiemy, że uzyskanie kredytu przez Internet, jest niemożliwe, a już na pewno nie w kilka minut. Często ogłoszenia typu, że kredyt od ręki w kilka minut jest tylko zwykłą zachętą, faktycznie formalności trwają znacznie dłużej, samo określenie zdolności kredytowej klienta zajmuje już pewien czas, a gdzie reszta formalności.

   Rzetelność takich ofert jest mocno dyskusyjna, jednak liczy się dobry marketing we wszystkim. Firmy oferujące takie kredyty liczą na cierpliwość klienta i żyją wiarą, że jak już klient poczyni pewne kroki do uzyskania pożyczki online, to się nie wycofa tylko cierpliwie dotrwa do końca. Możemy rozpocząć załatwianie formalności online jednak wcześniej czy później, potrzebne dokumenty będą odsyłane kurierem lub pocztą, co będzie trwało jakiś czas, i niewiele będzie się różnić od tradycyjnego uzyskiwania kredytu. W związku z tym trzeba szczerze powiedzieć, że tak naprawdę kredyty online na tą chwilę nie istnieją. Nie ma pożyczek całkowicie online i w kilkanaście minut.