Kredyt na samochód bez BIK i zaświadczeń

   Samochód– marzenie wielu z nas. Możliwość swobodnego podróżowania i przemieszczania się, oraz niezależność, to pragnienie każdego z nas, na które nie każdy może sobie pozwolić. W dzisiejszych czasach, ciężko jest żyć swobodnie od pierwszego do pierwszego, a co dopiero kupić samochód za gotówkę. Jeśli myślimy o kupnie samochodu, chcemy aby był on komfortowy, dość nowoczesny, zapewniający wygodę i bezpieczne przemieszczanie się. A taki samochód jest dość kosztowny i często musimy zaciągnąć kredyt samochodowy, aby móc użytkować wygodne cudo.

   Poszukując kredytu na zakup samochodu, warto przejrzeć Internet, rozeznać się w opiniach na forach społecznościowych, poczytać komentarze osób, które już uzyskały kredyt na samochód, oraz zaczerpnąć porady, który z kredytów byłby najodpowiedniejszy. Ofert banków jest bardzo wiele, jednak musimy brać pod uwagę własne preferencje i indywidualne potrzeby. Możemy spotkać banki, które udzielają kredyty samochodowe na sto procent wartości samochodu. Większość banków ustala także dolne granice udzielanej kwoty pożyczki. Więc może zamiast kredytu, lepiej zainteresować się leasingiem samochodowym?

   Jeśli mówimy o kredycie samochodowym, należy nadmienić iż ciężko jest z wyborem waluty, w jakiej ma być udzielony dany kredyt. Najciężej dostać pożyczkę w euro. Kiedy rozeznamy się w temacie, kredytów samochodowych szybko zauważymy, że coraz ciężej o taki kredyt. Kredyty samochodowe różnią się od tych gotówkowych, zabezpieczeniem. W kredytach gotówkowych nie ma zabezpieczenia, a w samochodowym, oczywistym zabezpieczeniem jest samochód. To właśnie takie zabezpieczenie daje możliwość niższego oprocentowania danego kredytu, a w przypadku gotówkowych nie ma takiej opcji do negocjacji.

   W każdym banku usłyszymy z pewnością o dwóch sposobach zabezpieczania kredytu. Pierwszym jest zastaw rejestrowy, który polega na wpisie w krajowym rejestrze zastawów. Natomiast drugim jest przewłaszczenie, czyli przejęcie samochodu w chwili gdy klient przestaje spłacać dany kredyt. W tym przypadku bank ma prawo sprzedać samochód aby w ten sposób odzyskać pieniądze udzielone w kredycie. Możemy spotkać się także, z przewłaszczeniem warunkowym. Co to znaczy? Otóż, klient wciąż jest właścicielem pojazdu jednak w umowie jest zawarta klauzula, że jeśli nie spłaci kolejnych dwóch rat, własność pojazdu przejdzie całkowicie w posiadanie banku. Jest to bardzo korzystne dla klienta gdyż przewłaszczenie takie nie jest w żaden sposób ujęte w dokumentach, co natomiast odwrotnie znajduje się w zastawie.