Wybór kredytu hipotecznego

   Przechadzając się po mieście, spotykamy obecnie mnóstwo bilbordów, reklam i ogłoszeń na temat kredytów hipotecznych. Banki prześcigają się w pomysłach reklamowych, w oprocentowaniach i w jak najbardziej atrakcyjnych ofertach kredytowych. Możliwości mamy naprawdę wiele, i zdaje się, że pożyczka mieszkaniowa jest dla nas zbawieniem oraz ratunkiem, często jednak bywa przekleństwem i czynnikiem spędzającym sen z powiek.

   Pierwszym kryterium, którym powinniśmy się kierować przy wyborze kredytu mieszkaniowego, jest marża kredytowa, to nasz priorytet początkowy. Jest to zysk banku, dlatego często jest dość wysoki, ale jego obniżka może przynieść nam największe korzyści i oszczędności. Często młodzi, potencjalni kredytobiorcy, zastanawiają się w jakiej walucie wziąć kredyt mieszkaniowy. Kwestia ta jest dość istotna biorąc pod uwagę, jak najtańszy kredyt. A o taki chodzi każdemu, kto chce skorzystać z takiej pomocy finansowej. Warunki walutowe kredytów ulegają zmianie, jednak w tej chwili najkorzystniej jest wziąć kredyt w euro, do niedawna bardzo popularne były kredyty we frankach szwajcarskich. Należy nadmienić iż banków oferujących kredyty we frankach jest zdecydowanie mniej i tym samym trudniej taki kredyt otrzymać. Niestety najdroższy kredyt mieszkaniowy jaki możemy uzyskać na tą chwilę, jest kredyt w złotówkach. A chyba wszyscy chcielibyśmy mieć możliwość, zapożyczania się we własnej walucie.

   Równie ważną kwestią w wyborze kredytu hipotecznego jest prowizja od udzielenia kredytu. Co to znaczy? To znaczy, że musimy bardzo bacznie przyglądać się ofertom, i wybierać jedynie te, które mają wypośrodkowaną prowizję, ponieważ te, które oferują najniższą lub całkowicie zerową, z reguły niosą za sobą mało atrakcyjne marże. Musimy pamiętać o tym, że warto czasem wydać trochę więcej pieniędzy na początku, bo później możemy otrzymać niższą marżę kredytu hipotecznego. Niestety nic nie dzieje się ot tak i całkowicie promocyjnie, zawsze jest jakieś „ ale”, i musimy wybrać to „ ale”, które przyniesie najmniejszą szkodę finansową w naszym przekonaniu.

   Oferta pożyczek mieszkaniowych, wciąż się rozwija i poszerza, wybór staje się coraz ciekawszy i dogodniejszy. Jest więc szansa, że będziemy mieli coraz to lepsze warunki kredytowe. W końcu bankowość kredytowa powstaje dla klientów i po to aby dbać o nich i ich przyciągać ciekawymi ofertami i warunkami kredytowymi.