Dobry doradca kredytowy

   W dzisiejszych czasach z każdej strony, uderzają w nas informacje o kredytach, bankach oraz o doradcach kredytowych i ich pracy. Zawód ten jest obecnie bardzo znany i popularny, jednak wciąż bardzo mało o nim wiemy. Z reguły doradca kredytowy mylnie oceniany jest jako broker lub pośrednik finansowy, a to nie to samo wbrew pozorom.

   Zadaniem doradcy kredytowego jest, jak sama nazwa tego zawodu wskazuje- doradzanie w sprawach kredytowych, i to doradzanie w jak najlepszy sposób, aby klient był w pełni usatysfakcjonowany i zadowolony z danej pożyczki. Ciężko prostemu człowiekowi, który nie zajmuje się na co dzień sprawami bankowymi, pójść ot tak do placówki banku i wybrać jak najlepszą dla siebie ofertę, a także sprawnie przejść przez wszelkie formalności i pisma.

   Jaki zatem powinien być dobry doradca kredytowy? Jest ich tak wiele obecnie, kuszą pięknymi słowami, wszelkimi zachętami i promocjami. Często jednak nie wiemy na co zwrócić szczególną uwagę, aby w efekcie końcowym się nie rozczarować. Przede wszystkim dobry doradca powinien na początku poznać potrzeby potencjalnego klienta. Każdy z nas jest inny dla jednego ważniejsze jest niższe oprocentowanie dla innego natomiast kredyt tylko i wyłącznie w złotówkach itp. Doradcy finansowi pomogą w wyborze korzystnego kredytu gotówkowego, hipotecznego lub karty kredytowej.

   Priorytety klienta i jego możliwości finansowe, to podstawa od której powinien zacząć współpracę z nami dobry doradca kredytowy. To właśnie ta wiedza pozwoli wybrać jak najlepszą dla nas ofertę i rozwiązanie. Doradca kredytowy powinien być otwarty na klienta, powinien bardzo dużo pytać i rozmawiać z klientem. Tylko w ten sposób ma możliwość zebrania jak najwięcej informacji.

   Trzeba pamiętać, że praca doradcy to nie tylko dobranie kredytu czy rozmowy z klientami, to także kompletowanie wniosku, kiedy już wybierzemy wspólnie jakiś kredyt. Przekazuje nam odpowiednie dokumenty do podpisu, czasem pomaga zbierać potrzebne dokumenty  do urzędów, a kiedy wszystko jest gotowe, przekazuje wniosek przedstawicielowi banku. Doradca kredytowy, musi posiadać także cechy negocjatora, ponieważ to od niego w dużej mierze zależy wartość naszego kredytu. Dlatego powinniśmy mieć zaufanie do naszego doradcy, bo w dużej części  to od niego zależy jakie warunki kredytowe otrzymamy.